Gorczańskie spotkania z przyrodą


Gorczańskie spotkania z przyrodąNaszą ofertę kierujemy do turystów, którzy wędrując po Gorcach, chcą odkrywać tajemnice przyrody oraz poznawać historię i kulturę regionu. Na odwiedzających czekają ścieżki edukacyjne i szlaki turystyczne bogate pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym. Osobom, którym kondycja nie pozwala na zbyt forsowne wycieczki, proponujemy szlaki spacerowe w terenie łatwo dostępnym o niewielkich różnicach wzniesień. Mają oni również do dyspozycji dwa miejsca biwakowe, gdzie można rozpalić ognisko i odpocząć na łonie przyrody.
W sezonie zimowym amatorzy narciarstwa krajoznawczego mogą cieszyć się z bezpośredniego kontaktu z przyrodą, wędrując udostępnionymi dla tej formy aktywności pieszymi szlakami turystycznymi i drogami stokowymi. W Parku (rejon Tobołowa) i w jego sąsiedztwie (Lubomierz, Obidowa, Polczakówka, Maciejowa) istnieje możliwość uprawiania rekreacyjnego narciarstwa zjazdowego.  

Przygotowana oferta zawiera propozycje całorocznych przyrodniczych obserwacji w parku dworskim hr. Wodzickich w Porębie Wielkiej prowadzonych pod okiem przyrodników-pracowników Gorczańskiego Parku Narodowego. Ich tematyka uzależniona jest od pory roku i zjawisk zachodzących w przyrodzie. Podczas 2 godzinnych obserwacji uczestnicy mają możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz wiedzy prowadzących.

Galeria


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego