Historyczne zakątki Bałtowa


Historyczne zakątki Bałtowa1 dniowa oferta questingowa. Uczestnik zabawy przeistoczy się w poszukiwacza skarbów. Na podstawie ulotki (na którą składa się  mapa i opis, czyli zapisane prozą lub wierszem zadania do zrealizowania) wędruje zgodnie z jej instrukcjami rozwiązując zagadki i łamigłówki. Dzięki Questingowi zostaniemy zabrani do ciekawych miejsc, w których odkryjemy ich przepiękną historię, tajemnice, legendy i  ciekawe zjawiska przyrodnicze.

Wyprawa rozpocznie się w gospodarstwie agroturystycznym „Na leśnej u Eli” (Bałtów 92 A), gdzie swój początek ma Quest „Historia Bałtowskiego Księcia”( jest  to opowieść o mile wspominanym w Bałtowie księciu Aleksandrze – czas trwania ok. 1 h) po zdobyciu pieczątki następuje przejście do kolejnego Questu pt.  „Druckich – Lubeckich historia rodowa co wśród drzew się chowa”, który rozpoczyna się pod bramą wjazdową do Pałacu (prowadzi nas on po przepięknym parku geometryczno – krajobrazowym z początku XIX wieku, aż do Pałacu rodziny książęcej - czas trwania ok. 1,5 h)po zdobyciu skarbu następuje przejście do Klubu „Bałtek” (obiad)  – czas wolny – przejazd do Pierwszej Przystani „Gierczakówki”, gdzie rozpoczyna się kolejny Quest „Tajemnice księżnej...
(jest to opowieść o jednej z księżniczek rodu Druckich – Lubeckich – czas trwania ok. 45 minut) po przejściu Questu można z powrotem udać się na pierwszą przystań i spłynąć tratwą po malowniczej dolinie rzeki Kamiennej.

Cena od 60 zł/os*
*Cena za osobę, dla grupy 40 os.

Dodatkowe informacje


Istnieje możliwość modyfikacji programu wycieczki

Cena obejmuje:
  • Opiekun grupy
  • Ubezpieczenie
  • Obiad
  • Spływ tratwą
  • Ulotki
„Ogólnopolskie Święto Pszczoły” – sierpień
„Moto Zauro Music" – zlot motocyklowy - sierpień

Adres


Siedziba Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „BAŁT”
Bałtów 55
27 – 423 Bałtów

Współrzędne - N51° 0' 52.6271", E21° 32' 29.1943"

Kontakt


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Bałtów „Bałt”

email: biuro@baltow.info
tel. ( 0 – 41) 264 12 93, 512 391 908

Galeria


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego